Bize Ulaşın: +90 328 826 83 01

Hakkımızda

RAL; çevresel hayatı idame ettiren birinci eylem olan, geri dönüşümü, teknoloji, güvenlik, malzeme kalitesi ve kurumsal kalite ile harmanlayarak yerine getirme vizyonunda ve pratiğinde çalışan bir kuruluştur.

Bugüne kadar üretim odaklı yürüyen iş dünyasına, üretim ve çevresel ‘yeniden üretim’ kavramlarıyla değer katmak, üretim ve çevreyi birlikte, dengeli değerlendirmek kurumsal haritamızın özetidir.

RAL, Türkiye’nin en büyük çelikhanesinde; Osmaniye’de kurulmuştur. Sektörün en dinamik olduğu bu bölgede çevredeki tüm sanayii kuruluşlarına güven, kalite ve sürdülebilir şartlarda hizmet vermektedir.

 

----

RAL; is an organization that works with the vision and practice of fulfilling recycling, which is the first action that sustains environmental life, by blending it with technology, safety, material quality and institutional quality.

It is the summary of our corporate map to add value to the production-oriented business world with the concepts of production and environmental 'reproduction' and to evaluate production and the environment together in a balanced way.

RAL, in Turkey's largest steelworks; It was established in Osmaniye. In this region, where the sector is the most dynamic, it provides services to all industrial establishments in the surrounding area under reliable, quality and sustainable conditions.

Hakkımızda