Bize Ulaşın: +90 328 826 83 01

Günde 500 Ton Hurda Kesiyorlar

Günde 500 Ton Hurda Kesiyorlar

Günde 500 Ton Hurda Kesiyorlar

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Ral Haddecilik Hurda Metal Geri Dönüşüm Tesisinde incelemelerde bulundu.

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Ral Haddecilik Hurda Metal Geri Dönüşüm Tesisinde incelemelerde bulundu.

Beraberinde Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Turgut Çalışkan ile tesise giden Vali Cerrah, Genel Müdür Ali Özyurt'tan tesis hakkında bilgi aldı.

 Ral Haddecilik Hurda Metal Geri Dönüşüm Tesisi Genel Müdürü Ali Özyurt ülkenin her yanından gelen hurdaları tesislerinde temizlediklerini, sınıflandırdıklarını, makastan geçirerek ufalttıklarını ve nihai dönüşüm yeri olan çelikhanelere gönderdiklerini söyleyerek, "Toplanan hurdaları geri dönüştürüp, ülke ekonomisine ve aynı zamanda çevre temizliğine katkıda bulunuyoruz. Günlük 500 Ton hurdayı kesebilecek kapasiteye sahibiz. "diye konuştu. 

Vali Cerrah'a ziyareti için teşekkür eden Ali Özyurt; "Sayın Valimiz Organize Sanayi Bölgesindeki yatırımcılara her zaman destek oluyor. Kendisine teşekkür ediyoruz."dedi.

 Tesiste incelemelerde bulunan Vali Cerrah ise Organize Sanayi Bölgesinde çeşitli sektörlerde firmaların faaliyet gösterdiğini belirterek; "Organize Sanayi Bölgemizde Hurda Metal Geri Dönüşüm Tesisinin bulunması tesisin hurdaları geri dönüştürerek çevreye katkıda bulunması açısından sevindirici."diye konuştu. 

Vali Cerrah, sanayi bölgelerinde genel olarak üretim odaklı tesislerin bulunduğuna da dikkat çekerek, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren fabrikaların demir çelik sektörü ağırlıklı olduğunu bu nedenle Hurda Metal Geri Dönüşüm Tesisinin bu fabrikalara yakın bir bölgede kurulmuş olmasının oldukça önemli olduğunu söyledi.

 

Kaynak:

CHA - Haberler | Yerel

Paylaş :

0 Yorum

Yorum Bırak

Haber hakkındaki görüş ve yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz.

En son Haberler